Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shpëtim Idrizi: E turpshme, kryeministri Rama nuk la një trëndafil mbi të rënët çamë (film)

Nga 27.al 0

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrzi në aktivitetit në  75 vjetorin e genocidit grek mbi shqiptarët e Çamërisë i bën thirrje të gjithë vëllezërve të Konispolit të kujtojtë planin e Rilindjes për Bashkinë e Konispolit.

Ai i kujton vëllezërve të Konispolit, të cilët po presin sot në një takim elektoral kryeministrin Rama, që Rilindja hartoi projektin që të mos ekzistonte Bashkia e Konispolit.

Idrizi u shpreh krenar për gjithë pjesëmarrjen e mijëra çamëve në aktivitet, ndërsa u shpreh se është e turpshme që kryeministri i vendit as nuk kaloi të hedhë një trëndafil mbi të rënët çamë.

“Ndërkohë që ne përkujtojmë sot 75 vjetorin e genocidit grek, Kryeministri Rama ndodhet në takim elektoral në Konispol. U bëj thirrje vëllezërve të mi të Konispolit, mos harroni që projekti i Rilindjes ishte të mos ekzistonte Bashkia e Konispolit.

Po, sot falë djemve të Çamërisë ekziston Bashkia e Konispolit. Ne do ikim, Rilindja do iki, të gjithë do ikim nga kjo botë. Por, Bashkia e Konispolit do jetë gjallë në jetë të jetëve.

Ai bën fushatë në Konispol, ndërsa nuk erdhi këtu në Çamëri të hedhi një tufë me lule. I bëj thirrje kujtdo në zyrat e shtetit, po na turpëroni. Shqiptarët e Çamërisë nuk marrin dot pasaportat e tyre.”- shprehet Idrizi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej