Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shpërthim i fuqishëm në Suedi, mbeten të plagosur 19 persona

Nga Ejona 0

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një qytet suedez, ku për pasojë disa ndërtesa janë dëmtuar dhe 19 persona kanë mbetur të plagosur.

Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në Linkoping, ndërsa shkaku mbetet ende i paqartë. Zëdhënësi i policisë Bjorn Oberg deklaroi se shpëthimi ishte kaq i fuqishëm, saqë janë dëmtuar edhe dritaret, raporton “Reuters”.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej