Shpërthim i fuqishëm në qendër të Beogradit, një viktimë e dy të plagosur

Duhet të lëçisni

Nesër rrebeshe shiu dhe dëbore, moti i keq gozhdon Shqipërinë

Meteorologia e Metoalb, Adjola Bani këtë të martë ka bërë një panoramë të përgjithshme në lidhje me situatën e kushteve atmosferike në të cilën...

Spiropali, probleme me justifikimin e pasurisë

Elisa Spiropali u zgjodh ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin në dhjetor 2018, me ndryshimet që përfshinë kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas protestës...

Nuk është mish derri, por kodi i Ndragheta-s (film)

Nga Enkel Demi Ka një zakon rilindas që pas çdo skandali kërkohet qesharakja, në mënyrë që e pabëra të bëhet e pabesueshme. Kështu u reagua...

Përgjimet e Ndraghetas, Rama: Muhabete e dëngla nga ata që duan t’ia bëjnë nënën këtij vendi

Kryeministri Edi Rama komentoi përgjimet e “Ndrahghetas”, ku edhe janë përmendur zyrtarë shqiptarë. Në konferencën e sotme, Rama e ka konsideruar një llum, duke shtuar...

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të Beogradit, pranë zyrave të Radio Televizionit të Serbisë. Mediat raportojnë se si pasojë e këtij shpërthimi humbi jetën një person, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Raportohet se disa punonjës do të rregullonin një defekt në sistemin e ajrimit në zyrat e RTS dhe në momentin e ngjarjes do të transportonin bombolat e oksigjenit. Këto të fundit, mund të kenë sjellë edhe shpërthimin.

Nga shpërthimi, disa ndërtesa në zonë dhe disa makina pësuan dëme të mëdha.

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Nesër rrebeshe shiu dhe dëbore, moti i keq gozhdon Shqipërinë

Meteorologia e Metoalb, Adjola Bani këtë të martë ka bërë një panoramë të përgjithshme në lidhje me situatën e kushteve atmosferike në të cilën...

Spiropali, probleme me justifikimin e pasurisë

Elisa Spiropali u zgjodh ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin në dhjetor 2018, me ndryshimet që përfshinë kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas protestës...

Nuk është mish derri, por kodi i Ndragheta-s (film)

Nga Enkel Demi Ka një zakon rilindas që pas çdo skandali kërkohet qesharakja, në mënyrë që e pabëra të bëhet e pabesueshme. Kështu u reagua...

Përgjimet e Ndraghetas, Rama: Muhabete e dëngla nga ata që duan t’ia bëjnë nënën këtij vendi

Kryeministri Edi Rama komentoi përgjimet e “Ndrahghetas”, ku edhe janë përmendur zyrtarë shqiptarë. Në konferencën e sotme, Rama e ka konsideruar një llum, duke shtuar...

25 prilli/ Mesila Doda: Kemi firmosur me Lulzim Bashën që Çështja Çame të jetë pjesë e programit qeverisës (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda tha se PIDU është në prag të një marrëveshje me Lulzim Bashën për zgjedhjet e 25 prillit...