Hidhet në Presidencë shorti për anëtarët e rinj të KED

Duhet të lëçisni

Vendimi i parë, Gjykata Kushtetuese nis erën e re me rrëzim

Sot Gjykata Kushtetuese mori vendimin e parë. Pas 3 viteve mungesë, gjyqtarët sot zhvilluan seancën e parë dhe në shqyrtim morën kërkesën e Gjykatës...

Vendimi/ Albin Kurti nuk lejohet të kandidojë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Albin Kurti nuk do të kandidojë në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. PZAP-i (Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa) ka vendosur kundër ankesave të...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti me magnitutë 3.9 të shkallës Rihter goditën vendin para pak çastesh. Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane-Mesdhetare, vatra kishte një thellësi prej 10 km, ndërsa...

Grabitja e Rinasit, vëllai i Admir Muratajt kërkon të gjykohet i ndarë nga pjesa tjetër e grupit

Aleksandër Murataj, vëllai i Admir Muratajt, grabitësit që mbeti i vrarë në grabitjen e Rinasit, kërkon ndarjen e çështjes nga pjesa tjetër e grupit ...

Ka nisur në orën 11:00 në Presidencë shorti për zgjedhjen e anëtarëve të KED. Deri tani janë zgjedhur anëtarët e KED nga Gjykata Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë.

Marsida Xhaferllari zgjidhet anëtare e KED nga Gjykata Kushtetuese
Elsa Toska zgjidhet anëtarja e dyte e KED nga Gjykata Kushtetuese
Fiona Papajorgji zgjidhet anëtare zëvendësuese në KED nga Gjykata Kushtetuese
Ervin Pupe zgjidhet anëtar i KED nga Gjykata e Lartë
Ilir Panda zgjidhet anëtari zëvendësues nga Gjykata e Lartë
Adnand Xholi zgjidhet anëtar i KED nga KLP, Prokuroria e Përgjithshme

Kujtim Luli zgjidhet anëtar zëvendësues i KED nga KLP, Prokuroria e Përgjithshme

Nazmi Troka zgjidhet anëtar i KED
Astrit Kalaja anëtari i parë nga Gjykata e Apelit
Elona Toro zgjidhet anëtarja e dytë në KED nga Gjykatat e Apelit
Zeqine Sallaku zgjidhet anëtare zëvendësuese në KED nga Gjykatat e Apelit

Gjon Fusha zgjidhet anëtar në KED përfaqësues nga Prokuroritë e Apeleve
Genti Xholi zgjidhet anëtar në KED, përfaqësues nga Prokuroritë e Apeleve
Kleant Zeka zgjidhet anëtar zëvendësues i KED nga Prokuroritë e Apeleve

Vijon….

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Vendimi i parë, Gjykata Kushtetuese nis erën e re me rrëzim

Sot Gjykata Kushtetuese mori vendimin e parë. Pas 3 viteve mungesë, gjyqtarët sot zhvilluan seancën e parë dhe në shqyrtim morën kërkesën e Gjykatës...

Vendimi/ Albin Kurti nuk lejohet të kandidojë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Albin Kurti nuk do të kandidojë në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. PZAP-i (Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa) ka vendosur kundër ankesave të...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti me magnitutë 3.9 të shkallës Rihter goditën vendin para pak çastesh. Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane-Mesdhetare, vatra kishte një thellësi prej 10 km, ndërsa...

Grabitja e Rinasit, vëllai i Admir Muratajt kërkon të gjykohet i ndarë nga pjesa tjetër e grupit

Aleksandër Murataj, vëllai i Admir Muratajt, grabitësit që mbeti i vrarë në grabitjen e Rinasit, kërkon ndarjen e çështjes nga pjesa tjetër e grupit ...

Greqia zbulon raste të mutacionit anglez të koronavirusit në kufi me Shqipërinë

Deri më tani në pjesën veriore të Greqisë janë zbuluar tre raste të llojit të ri të koronavirusit, që thuhet të jetë më i...