Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shpërthen naftëmbajtësja gjigande në Iran, shënjestrohet një cisternë e dytë (film)

Nga Media 0

Një cisternë gjigande nafte ka shpërthyer nga flakët pas një sulmi të dyshuar të silureve në brigjet e Iranit.

Mësohet se fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz, ndërsa ekipet e shpëtimit dhe kërkimit shpëtuan 44 marinarë nga cisternat e goditura. Pas sulmeve dhe goditjeve Front Altair, i cili mbante naftë bruto më pas është fundosur.

Zëdhënësi i Theresa May tha: “Ne jemi të vetëdijshëm për raportet dhe ne po kërkojmë urgjentisht për të vërtetuar faktet”.

Ndërsa dyshohet të jetë shënjestruar një cistërnë e dytë në mënyrë që të bëhet po ashtu pjesë e një sulmi të mundhsëm. Anije të mëdha, të identifikuara si anijet e Frontit Altair dhe Kokuka, u evakuan dhe sulmi i dyshuar nxiti një rritje të çmimeve të naftës së papërpunuar.

 

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej