Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shoqata Çamëria promovon ribotimin e librit “Këngë popullore nga Çamëria”

Nga Klodiana 0

Akademia e Shkencave dhe Shoqata Çamëria do të promovojnë ditën e sotme ribotimin e librit “Këngë popullore nga Çamëria”. 

I pranishëm në këtë aktivitet do të jetë kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, si dhe profesor e shkrimtarë të njohur si Akademike Floresha Dado, Bashkim Kuçuku, Hajredin Isufi, Irakli Koçollari, Shaban Sinani etj.

Bëhet me dije se aktiviteti do zhvillohet sot në orën 11:00, te Akademia e Shkencave.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej