Shokuese në Fier/ 13 vjeçari u gjet i vetëvarur në shtëpi, dyshohet që ngjarja të jetë e lidhur me “Tik-tok”, çfarë u zbulua në telefonin e tij (film)

Duhet të lëçisni

Dështon Veliaj, zgjidhet kryetari i ri i Shoqatës Tirana

Kryetari i ri i Shoqatës së Futbollit Tirana është zgjedhur, Krenar Alimehmeti, në zgjedhjet që u mbajtën pasditen e sotme në ambientet e FSHF. Alimehmeti...

COVID-19 në Greqi, 665 pacientë të intubuar në spitale

Situata e pandemisë në Greqi, vijon të jetë kritike. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19,075 raste të reja me koronavirus. Fatkeqësisht, 111...

Audiopërgjimi i Veliajt, reagon PD: Njeriu i Ndraghetas do të kapë dhe FSHF-në!

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me audiopërgjimin që u publikua ditën e sotme në media, ku kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion veliaj...

Policia Rrugore kontrolle në Gjirokastër, 45 gjoba për shoferët që s’mbanin rripin e sigurimit

Policia e Gjirokastrës njofton se në javën që lamë pas ka arrestuar tre shoferë, ka pezulluar 4 patenta dhe janë vendosur 367 gjoba. Në prangat...

Videot në rrjetin social “tik-tok” janë kthyer në përdorimin në masë nga fëmijet . Janë të rrallë rastet kur një fëmijë i moshës shkollore nuk ka një llogari personale në tik-tok. Për të arritur videon më të klikuar shumë prej tyre rrezikojnë edhe jetën.

Rasti i djeshem ne Golem të Lushnjes mendohet të jete pasojeë e videove te rrezikshme. Një djale 13 vjec nxenes i klases se 7 ne kete shkolle, është gjetur i vetëvarur nga mamaja e tij i pajetë brenda shtepisë se tyre në Golem. Ata e nisen me urgjencë për ndihmeë mjeksore, por feëmija kishte ndërruar jetë ne vend.

Të gjithë janë shokuar për ngjarjen. Shokët e klases mendojnë se 13 vjecari ka dashur të bëjë video ne tik tok dhe dicka ka shkuar keq.

Në llogarinë e tik tokut 13 vjecari ka shkruar: njerezit largohen kur krijon varesi ndaj tyre. Edhe videot e tjera qe ka postuar i mituri kane mesazhe dhune, vrasje dhe gjak.

Sot ai po percillet per ne banesen e fundit por bashkemoshataret e tij edhe pse jane pjese e dhimbjes nuk arrijne te kuptojne mesazhin e kesaj gjeme.

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Dështon Veliaj, zgjidhet kryetari i ri i Shoqatës Tirana

Kryetari i ri i Shoqatës së Futbollit Tirana është zgjedhur, Krenar Alimehmeti, në zgjedhjet që u mbajtën pasditen e sotme në ambientet e FSHF. Alimehmeti...

COVID-19 në Greqi, 665 pacientë të intubuar në spitale

Situata e pandemisë në Greqi, vijon të jetë kritike. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19,075 raste të reja me koronavirus. Fatkeqësisht, 111...

Audiopërgjimi i Veliajt, reagon PD: Njeriu i Ndraghetas do të kapë dhe FSHF-në!

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me audiopërgjimin që u publikua ditën e sotme në media, ku kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion veliaj...

Policia Rrugore kontrolle në Gjirokastër, 45 gjoba për shoferët që s’mbanin rripin e sigurimit

Policia e Gjirokastrës njofton se në javën që lamë pas ka arrestuar tre shoferë, ka pezulluar 4 patenta dhe janë vendosur 367 gjoba. Në prangat...

Vrau dhe hodhi në kanal fqinjën, Fetah Marra: Më kishte 60 mijë lekë borxh për bagëtitë

Zbardhet shkaku i vrasjes së 63- vjecares Fatime Suli në Kuçovë. Vrasësi Fetah Marra ka dëshmuar para grupeve hetimore se viktima i kishte borxh...