Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkon në 100 numri i mjekëve që vdesin nga koronavirusi në Itali

Nga Klodiana 0

Ditën e sotme ka shkuar në 100 numri i mjekëve në Itali që kanë vdekur nga virusi i tmerrshëm COVID-19.

Sipas Federatës Kombëtare të Urdhrave Mjekësorë në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 4 mjekë të tjerë, Marzio Zennaro, Tahsin Khrisat, Mario Rossi dhe Samar Sinjab.

Mjekëve viktima iu bashkohen edhe 26 infermierë dhe pesë ndihmës infermierë, më i riu 36 vjeç, i cili vdiq ditët e fundit pasi kontraktoi koronavirusi në repartet e kujdesit intensiv.

Në total që nga nisja e pandeminsë në Itali janë infektuar 138 422 persona nga ku 17.669 persona kanë vdekur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej