Shkëmbi, nga emri për stadiumin në zgjedhje e pestë

Duhet të lëçisni

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...

Shpresa për reforma ka avulluar në Shqipëri

Gazeta me e madhe zvicerane "Neue Zürcher Zeitung" ka botuar mëngjesin e sotëm një shkrim për qeverinë Rama dhe për zgjedhjet e 25 prillit 2021. "Shpresa...

Plan masash për sigurimin e zgjedhjeve/ Policia: 74 objekte të rëndësishme merren në ruajtje që sot

Nëndrejtori i Policisë së Shtetit Albert Dervishaj, theksoi se policia kalon në gatishmëri dhe shërbim të përforcuar për zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë...

Korçarët e futbollit kanë filluar të jetojnë delirin e të qenit lider dhe kjo reflekton në një lloj arrogance që të prish humorin. Që në fillim të kësaj jave drejtuesit e Skënderbeut kanë hapur faqet e gazetave dhe lajmet sportive në ekranet e televizioneve me masat e tyre pedante, duke bërë të ditur se tashmë janë kampionë të mëdhenj dhe vetëm duhet të dëgjohen. Sebino Plaku u pezullua, megjithëse është një pjesë e mirë e historisë së re të Skënderbeut, ndërsa përsa i përket kapitenin Shkëmbi, me këtë lloj brutaliteti po tregojnë mungesë të theksuar respekti. Nja dy vjet më parë propozuan t’i vinin emrin e tij stadiumit të qytetit, gjë që ishte vërtetë e tepërt, ndërsa tani e llogarisin si zgjedhje të pestë në formacionin e titullarëve. Atëherë ishte në delir vetë Shkëmbi, i cili nuk nguronte të fyente një legjendë si Jani Kaçi, të cilit i dukej shumë i vogël emri i mesfushorit për përmasat e stadiumit. Ndërsa tani, presidenti Takaj deklaron se kapiteni e ka pranuar stolin, ndërkohë që ky i fundit e refuzon me vendosmëri një gjë të tillë. Askush nuk e di me saktësi se çfarë ka ndodhur, që Bledi Shkëmbi, i cili disa muaj më parë luante në kompeticionet më të rëndësishme të kontinentit, tani trajtohet sikur të mos kishte qenë kurrë pjesë e kësaj skuadre. Ose ka mjaftuar një periudhë kaq e shkurtër që një numri 10 i “uqërve” të ketë mbaruar përfundimisht, gjë e vështirë për t’u besuar, ose pesë vjet rresht kampion kanë qenë shumë për drejtuesit e Skënderbeut që të vazhdojnë përmbajnë veten.

 

 

Artikulli i mëparshëmMurinjo, në gjyq për diskriminim
Artikulli i rradhësKu ka të drejtë Blushi!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...

Shpresa për reforma ka avulluar në Shqipëri

Gazeta me e madhe zvicerane "Neue Zürcher Zeitung" ka botuar mëngjesin e sotëm një shkrim për qeverinë Rama dhe për zgjedhjet e 25 prillit 2021. "Shpresa...

Plan masash për sigurimin e zgjedhjeve/ Policia: 74 objekte të rëndësishme merren në ruajtje që sot

Nëndrejtori i Policisë së Shtetit Albert Dervishaj, theksoi se policia kalon në gatishmëri dhe shërbim të përforcuar për zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë...

Vendimi për emigrantët që vijnë nga Greqia, Gjykata Administrative shpall moskompetencën për ankimimin e LSI, ja çfarë pritet

Gjykata Administrative shpall mos-kompetencën për ankimimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim për karantinimin e emigrantëve shqiptarë që kthehen nga Greqia. Administrativja e kalon për...