Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkatërrohet banda kriminale në Itali, arrestohen 13 persona

Nga Klodiana 0

Dhjetra oficerë të policisë së shtetit italian u angazhuan në finalizimin e operacionit të koduar “Tunel”, që çoi në arrestimin e 13 personave, italianë dhe shqiptarë, pjesëë të një organizate kriminale, që trafikonte drogë.

Mediat fqinje shkruajnë se banda trafikonte dhe shiste drogë, asgjësonte armë dhe operonte në zonën e Messina.

Arrestime – Të arrestuar si rezultat i operacionit janë: Francesco Delia, 29-vjeç

Francesco Di Giovanni, 30-vjeç

Santino Di Pietro, 21-vjeç

Antonino Ieni, 59-vjeç

Francesco Maggio, 35-vjeç

Salvatore Micari, 34-vjeç

Domenico Pappalardo, 35 vjeç-vjeç

Cristian Restuccia, 27 vjeç

Andrea Caporlingua, 28 vjeç

Shqiptarët – Mizafer Binaj, 40 vjeç

Ajet Cepaj, 50 vjeç

Rito Mecaj, 57-vjeç

Ernard Hoxha, 35 vjeç

Hetimi nga ekipi nisi në maj 2017. Në shtator të po atij viti, policia kapi pothuajse 42 kilogramë marijuanë në tunelin hekurudhor të “Spadalarà”, në Bisconte. Në nëntor 2017, në makinën e një “bashkëpunëtori” u gjetën edhe 32 kilogramë marijuanë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej