Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkarkohen 80 punonjës tek Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve

Nga Ejona 0

80 punonjës të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve janë larguar nga puna.

Disa media raportojnë se shkarkimi nga puna i 80 punonjësve ka ardhur si rezultat i riorganizimit të strukturimit të punës në Drejtorinë e Hetimit Tatimor. Deri tani nuk ka asnjë njoftim zyrtar nga Tatimet në lidhje me shkarkimin e punonjësve, por duket se riorganizimi i punës nuk ka lidhje me krizën ekonomike të shkaktuar nga pandemia e covid-19.

Sipas burimeve nga Drejtoria e Përgjithshme, ristrukturimi është programuar që në datë 6 janar 2020, ndërsa marrëdhënia e punës me 80 punonjësit është shkëputur më 22 prill.

Ndërkohë, burime bëjnë me dije se asnjë prej punonjësve të Tatimeve nuk është larguar nga puna, por janë riorganizuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej