Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sherri në grupin e deputetëve/ Korab Lita: Rudina Hajdari shpërdoroi besimin politik

Nga 27-shi 0

Korab Lita, kryetari i ri i grupit parlamentar “Demokrat” tha se Rudina Hajdari e ka pranuar më parë tërheqjen nga posti që mbante, pasi iu komunikua nga kolegët deputetë, pavarësisht se ajo e kishte përgënjeshtruar largimin.

Në një konferencë për shtyp, Lita tha se Hajdari i është kërkuar të tërhiqet nga drejtimi i grupit dhe të vazhdoj detyrat e tjera.

“Pasi janë paraqitur të gjitha problematikat, i është kërkuar zonjës Hajdari të tërhiqet nga drejtimi i grupit, dhe të vazhdojë më detyrat e tjera që ka në mbështetjen të grupit. Pas bërjes prezentë të shpërdorimit të besimit tonë prej 6 muajsh si në aspektin organizativ, politik dhe deri tek ai ligjorë. Zonja Hajdari në mënyrë verbale deklaroi dorëheqjen e saj para grupit. Pas këtij momenti grupi propozoi tre kandidatura, Alban Zeneli, Valteri dhe Lita. Zeneli u tërhoq nga gara dhe mbeti në garë Lita dhe Valteri. Valteri dha dorëheqjen në këtë garë dhe u votua në mënyrë të hapur, unanime. Pas këtij momenti është bërë procedura për të njoftuar ndryshimet. Është firmosur nga 4 anëtarë të grupit përfshirë edhe Valterin” , deklaroi Korab Lita, në një konferencë për mediat nga Kryesia e Kuvendit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej