Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sherr në PS/ Manja-Finos: Mos ma drejto gishtin, s’jam shoku yt

Nga 27.al 0

Në mbledhjen që u zhvillua sot në Komisionin e Ligjeve, deputeti Bashkim Fino iu drejtua Avokatit të Shtetit, Artur Metani me një pyetje përsa i përket vendimit të Gjykatës së Strasburgut mbi pallatin e familjarëve të Lulzim Bashës në Vlorë.

Fino kërkoi informacione mbi çështjen dhe për mënyrën se si u humb nga Avokatura e Shtetit në Strasburg. Etiketimi që Metani i bëri Finos nuk i pëlqeu këtij të fundit, duke thënë se pas kësaj nuk dëshironte të merrte përgjigje.

Në këtë moment ndërhyri kryekomisioneri Manja, dhe verbalisht u përplas me kolegun socialist Fino, duke i thënë këtij të fundit të mos i drejtonte gishtin, pasi nuk ishte shoku tij.

Pavarësisht situatës së krijuar, Metani i vijoi përgjigjen lakonike, duke thënë se kjo çështje nuk ishte pjesë e raportit vjetor.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej