Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shënohet viktima e 32 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri

Nga Klodiana 0

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar mbrëmjen e sotme se është shënuar viktima e 32 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri. Raportohet se ka ndërruar jetë në spitalin infektiv 64-vjeçarja e cila vuante nga limfoma e trurit.

Gjatë 3 javëve të fundit nuk ka pasur asnjë humbje jetë nga Covid-19 dhe ky per ministrine e Shendetesise është paraqitur si një indikator që tregon qëndrueshmërinë e këtij shpërthimi epidemik.

Ministria e Shëndetësisë thotë në njoftimin për mediat se “mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 64-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e cila ishte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rëndë. 64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe apelon edhe një herë qytetarët të respektojnë rregullat e distancimit social, për të mbrojtur veten dhe të tjerët”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej