“Shantazhe ndaj kryeministrit”/ Tahiri: A thua në 4 vite kam punuar për të kërcënuar të tjerët? (film)

Duhet të lëçisni

Eurodeputetët e BE letër kryeministrit Rama: Turku Selami Simsek të mos ekstradohet, do ndikojë në integrimin e Shqipërisë

Eurodeputetja Ramona Strugariu shkruan në Twitter si i ka dërguar një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama dhe i kërkon që shtetasi turk Selami Simsek...

Lajthit Sandër Lleshaj: Ju mos u mërzisni, nuk shembet Shqipëria nga 3-4 të vrarë

Duke folur për gazetarët nga Gjirokastra në lidhje me vrasjet, atentatet në Shqipëri të ndodhura ditët e fundit, Lleshaj është shprehur se nuk shembet...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

Manastirliu: Rritja e pagave për personelin shëndetësor realitet së shpejti

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se rritja sinjifikative e pagave për të gjithë personelin shëndetësor do të bëhet realitet së shpejti”. Gjatë inspektimit...

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mohuar kategorikisht pretendimet se mund të ketë shantazhuar kryeministrin  Rama, duke thënë se ai nuk është nga ata njerëz që mban letra kërcënuese në xhep.

Në një konferencë për gazetarët, Tahiri shtoi se “a thua se këto 4 vite paskam punuar për të kërcënuar të tjerë”.

“Pse nuk pyesni opozitën që bëri akuzat. Pyesni ata. Është fyese kjo që vazhdoni ta bëni sikur unë kërcënova të tjerë me materiale. A thua se këto 4 vite paskam punuar për të kërcënuar të tjerë. Për mua është fyese sepse unë nuk mbaj letra në xhep për të kërcënuar. Unë kam vetëm të vërtetën. Është fyese dhe për ata që mendoni se unë kërcënoj, pasi duket se ata kanë bërë diçka. Unë mendoj që herë tjetër të dëgjoni deklarata të opozitës, kërkoni t’i vërtetojnë. Ata e kanë bërë vet, ndaj mendojnë se e kam bërë dhe unë. Unë kësaj rruge i shkoj vetëm me drejtësi. E keni kthyer në meme këtë histori që “qau Tahiri këtu..qau atje”. Po nuk kam qarë. Vendimin dua ta lexoj. Në kulturën trime nuk mund të flitet për vendimet e gjykatave, as nuk i lëviz. Duhet ta lexosh vendimin, ndaj e kam të vështirë ta sqaroj”, pohoi ai.

Saimir Tahiri ne konference per shtyp pas denimit me 3. 4 vite sherbim prove per "shperdorim detyre"

Saimir Tahiri ne konference per shtyp pas denimit me 3. 4 vite sherbim prove per "shperdorim detyre"Per me shume informacione klikoni ne www.syri.net#SyriTV #SyriNet #LajmeSyri

Publiée par SYRI.net sur Samedi 21 septembre 2019

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Eurodeputetët e BE letër kryeministrit Rama: Turku Selami Simsek të mos ekstradohet, do ndikojë në integrimin e Shqipërisë

Eurodeputetja Ramona Strugariu shkruan në Twitter si i ka dërguar një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama dhe i kërkon që shtetasi turk Selami Simsek...

Lajthit Sandër Lleshaj: Ju mos u mërzisni, nuk shembet Shqipëria nga 3-4 të vrarë

Duke folur për gazetarët nga Gjirokastra në lidhje me vrasjet, atentatet në Shqipëri të ndodhura ditët e fundit, Lleshaj është shprehur se nuk shembet...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

Manastirliu: Rritja e pagave për personelin shëndetësor realitet së shpejti

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se rritja sinjifikative e pagave për të gjithë personelin shëndetësor do të bëhet realitet së shpejti”. Gjatë inspektimit...

Themeluesi i antropoligjisë greke, Kumar: Duam apo s’duam ne, me shqiptarët kemi një gjak (film)

Arvanitasi i famshëm Aristidh Kola argumentonte në studion televizive greke praninë e shqiptarëve në historinë e shtetit grek. “Themeluesi i madh i Antropologjisë Greke, Kamuri,...