Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sanremo/ Monologu i emigrantit që të këput shpirtin (film)

Nga 27-shi 0

Pierfrancesco Favino, aktori që bashkëdrejtoi Festivalin e Sanremos, në të gjitha mbrëmjet bëri komikun, prezantuesin e lezetshëm.

Vetëm për pak minuta në mbremjen finale interpretoi një monolog dramatik të emigrantit që nuk i zë këmba dhe.

Shqiptarët, ky popull emigrant duhet ta kuptojnë më shumë se të gjithë këtë tragjedi njerëzore, ani se shpesh bëjnë racistin ndaj të ndryshmit.

https://www.youtube.com/watch?v=Hcm4BixLjeQ&t=3s

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej