Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sakrificë për punonjësit e shtetit, edhe këtë fundvit nuk marrin shpërblime

Nga 27.al 0

Edhe këtë vit punonjësit e shtetit nuk do të marrin shpërblime në fundvit.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Dritan Kaba shkruan se ky është vit ii shtatë që pas ardhjes së Ramës në pushtet që punonjësit nuk shpërblehen në fundvit.

“Sakrifice per punonjesit e shtetit!!!

Kete vit zyrtaret, dmth punonjesit e shtetit, nuk do marrin shperblime tha Edi! Punonjesit e shtetit kane shtate vite, qe kur ka marre ky qeverine qe nuk kane marre shperblim. Mjeket dhe mesuesit e kane harruar çfare ka qene rroga e 13, po keshtu policet, ushtaraket dhe zjarrfikesit!

Niveli i mashtrimit dhe shtirjes kalon çdo kufi!”, shkruan Kaba.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej