Saimir Tahiri e “mpreh” shpatën edhe një herë për situatën: Sulme majtas-djathtas. Të gjithë kundër tij (film)

Duhet të lëçisni

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Nga Aleksandër Biberaj REFUZIMI I MERKEL PËR EDI RAMËN FUNDI I PALAVDISHËM I "MBËSHTETJES NDËRKOMBËTARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"! MEQËNËSE EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I...

Pjesë e kartelit të drogës, jepet vendimin për një nga të arrestuarit e operacionit “Los Blancos”

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” me afat 40 ditor për Gentian Manajn, i arrestuan në kuadër të...

Rama: Vendimmarrja varet nga dinamikat e brendshme të BE

Kryeministri Edi Rama flet në një intervistë për DW për dyzimet gjermane ndaj konferencës së parë për negociatat me BE, zgjedhjet në Shqipëri dhe...

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë sot para mediave për të shpjeguar ashtu siç tha ai të vërtetën e tij.

Tahiri e nisi deklaratën e tij me duke i cilësuar gënjeshtra akuzat ndaj tij jo vetëm nga prokuroria.

Saimir Tahiri ne konference per shtyp pas denimit me 3. 4 vite sherbim prove per "shperdorim detyre"

Saimir Tahiri ne konference per shtyp pas denimit me 3. 4 vite sherbim prove per "shperdorim detyre"Per me shume informacione klikoni ne www.syri.net#SyriTV #SyriNet #LajmeSyri

Publiée par SYRI.net sur Samedi 21 septembre 2019

“Nuk është më e re as për ju e as për njeri se si kaluan 2 vite dhe se si pas 2 vitesh hetime nga prokuroria për krime të rëndë me akuza dhe më të rënda karroca e prishur e dyshimeve për mua ndaloi në stacionin e parë. Dy vjet gënjeshtra brenda e jashtë prokurorisë dhe për 2 vjet me radhë heshta përballë gjithë akuzave e gënjeshtrave për të respektuar drejtësinë dhe për të mos e çuar kurrë gjyqin para drejtësisë. Unë kam besuar që nuk duhet të ishte një gjyq popullor por shembullor.
Sa gazetarë kanë shfrenuar fantazinë e tyre për mua me shpifje e akuza dhe sa analistë kanë nxjerrë konkluzione të gënjeshtërta për mua. Heshtja ime gjithmonë vinte e bëhej më e rëndë, heshta në të mirë të drejtësisë. E kisha kollaj ta mbaja mandatin e deputetit.

Më akuzuan pjesëmarrës në grup të strukturuar kriminal, për trafik droge, më akuzuan se fitoja 5 milionë euro në muaj. Se harxhoja 20 milionë euro për fushatë. Fati im ishte se Gjykata italiane hetoi dhe gjykoi, duke thënë se Tahiri nuk ka lidhje me akuzat. Edhe Gjykata shqiptare tha se nuk kam lidhje me akuzat e trafikut të drogës, grupin kriminal. Ky ishte një gjysmë lajmi mirë, nuk është drejtësi e plotë. Beteja për të vërtetën time ka plot rrugë përpara. Me aq sa dëgjova në sallë u shpalla fajtor për shpërdorim detyre sepse ca kushërinj të mi kishin përmendur emrin tim dhe sepse nuk kisha luftuar kanabisin aq sa duhet si ministër i Brendshëm. Pres të lexoj vendimin e zbardhur, për të parë se cilin ligj kam shkelur”, shtoi Tahiri.

Tahiri ka komentuar dhe deklaratat e ambasadës së SHBA-së dhe Britanisë se dënimi ndaj tij ishte shkurajues, si dhe mbështetjen e këtij qendrimi nga ana e Fatmir Xhafajt.

“Ka tjetër ekip që merret me like-t, do vijë dita që unë të kem një përgjigje për të gjitha këto. Nuk dua të bëj komente që mund të jenë të parakohshme, unë e di shumë mirë se kë kam rrotull”, u shpreh Tahiri.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Nga Aleksandër Biberaj REFUZIMI I MERKEL PËR EDI RAMËN FUNDI I PALAVDISHËM I "MBËSHTETJES NDËRKOMBËTARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"! MEQËNËSE EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I...

Pjesë e kartelit të drogës, jepet vendimin për një nga të arrestuarit e operacionit “Los Blancos”

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” me afat 40 ditor për Gentian Manajn, i arrestuan në kuadër të...

Rama: Vendimmarrja varet nga dinamikat e brendshme të BE

Kryeministri Edi Rama flet në një intervistë për DW për dyzimet gjermane ndaj konferencës së parë për negociatat me BE, zgjedhjet në Shqipëri dhe...

Zjarr në Bashkinë e Kamzës, merr flakë hyrja e institucionit

Një zjarr ka përfshirë parditen e sotme Bashkinë e Kamzës. Ish-kryebashkiaku Xhelal Mziu publikon videon nga bashkia, ku duket tymi dhe flaka në hyrje...