Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sadiku lë stërvitjen për shkak dëmtimi, Ismajlaj dhe Veseli: Marim tre pikët kundër Turqisë

Nga Klodiana 0

Dy ditë para ndeshjes së parë kualifikuese të Europianit kundër Turqisë, sulmuesi Armando Sadiku ka lënë stërvitjen për shkak dëmtimi.

Gjithsesi pavarësisht të gjithave për Ardian Ismajlaj deklaron se Turqia është një kundërshtar i kalueshëm.

Unë besoj se Turqia në mbrojtje nuk është mirë, në mesfushë e sulm kanë disa lojtarë të mirë por nuk janë ekip i frikshëm. Besoj se do ia arrijmë qëllimit, të marrim fitoren.”

Ndërkohë qendërmbrojtësi tjetër Frederik Veseli shkon më tej duke deklaruar:

“Ka ardhur momenti shumë i rëndësishëm për me provu dhe me kalu këtë grup. Kemi patur krizë në rezultate, por në paraqitje kemi qenë pak a shumë në nivelin e kundërshtarëve.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej