Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rritet numri i të infektuarve në Korçë, konfirmohet pozitiv me COVID-19 një 70 vjeçar

Nga Klodiana 0

Vijon të rritet numri i të prekurve nga virusi COVID 19 në Korçë. Rasti i fundit është ai i një 70 vjeçari i cili ka rezultuar pozitiv në testin e kryer një ditë më parë, duke e çuar në 16 numrin e personave të prekur me COVID 19 në këtë qytet.

Burime zyrtare pranë Njësisë vendore të Kujdesit Shëndetsor në Korçë bëjnë me dije se 70 vjeçari i infektuar ka pasur kontakte me dy të moshuarit që rezultuan pozitiv në tre rastet e para në qytetin e Korçës.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve nga koronavirusi në vendin tonë ka arritur në 259 persona dhe 15 viktima.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej