Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rritet numri i rasteve të reja me Covid në Itali, humbin jetën 6 persona

Nga Klodiana 0

Gjashtë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Itali duke e çuar në 35 129 numrin e viktimave nga Covid.

Ministria e Shëndetësisë Italiane njofton se gjatë orëve të fundit u regjistruan edhe 289 raste të reja pozitiv, duke e çuar në 246.777 numrin e përgjithshëm të të infektuarve.

Në Rajonin e Lombardisë sot u raportua për zero viktima nga koronavirusi, për një total prej 16 802 vdekje, si edhe 46 raste të reja të pozitivitetit Covid, shifër që e rrit në 96 054 numrin e të infektuarve që nga fillimi i pandemisë në Itali.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej