Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rri në shtëpi! Mesazh sensibilizues i instrumentistëve në mbarë botën (film)

Nga Media 0

Shumë instrumentistë të Filarmonisë së Roterdamit kanë dhënë një mezash sensibilizues, në mënyrë krejt origjinale nëpërmjet një videoje të postuar në rrjetet sociale.
Ata janë mbledhur të gjithë, por në shtëpitë e tyre duke luajtur Simfoninë e Nëntë të Beethoven, ngaqë dëshironin të përcillnin mesazhin: “Të qëndrojmë të gjithë në shtëpitë tona. Vetëm kështu mund t’ja dalim të gjithë së bashku.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej