Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rrëzohet avioni në Hawaii, asnjë i mbijetuar

Nga Ejona 0

Të paktën 9 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një avioni që transportonte parashutistë në Hawaii.

Sipas asaj që shkruan BBC, mjeti ajror u rrëzua në afërsi të Dillingham Airfield pranë Mokuleia, në Honolulu. Mësohet 3 prej viktimave ishin parashutistë, ndërsa 6 të tjerët punonjës së kompanisë ajrore.

Pamjet e publikuara në internet, tregonin tymin të madh, që mund të dallohej disa kilometra larg. “Është një situatë shumë e vështirë. Në 40 vjet si zjarrfikës, ky është aksidenti më tragjik ajror që kemi pasur”, thanë dëshmitarë që panë nga afër rrëzimin e avionit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej