Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rrahu gruan dhe dy vajzat e tij gjatë gjithë natës, policia italiane arreston 53 vjeçarin shqiptar

Nga Ejona 0

Një 53 vjeçar ka rënë në pranga pasi akuzohet se ka dhunuar dy vajzat dhe gruan e tij.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Kremonës në Itali, ku tri femrat pas kërcënimeve dhe dhunës së përsëritur vendosën të denoncojnë burrin dhe babanë e tyre.

Pas denoncimit policia italiane mbërriti menjëherë në vendgjarje. Të trija u shpëtuan dhe u dërguan në spital për t’u mjekuar, por fatmirësisht dëmet ishin sipërfaqësore dhe gërvishtjet do të kalojnë pas disa ditësh.

Grindja kishte filluar për shkak të xhelozisë, ai e akuzonte gruan për tradhti, pastaj e kishte goditur dhe përplasur, ndaj vajzat ishin hedhur  për të mbrojtur mamanë.

Por, pasi i kishte rrahur edhe vajza e tij, pak më shumë se 20 vjeçe, i ati kishte marrë një thikë buke të paktën 15 cm dhe ia kishte vënë gruas në fyt duke e kërcënuar me vdekje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej