Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rinis “lufta” me Dukën, Fino: Pse i çova zgjedhjet në KAS

Nga Klodiana 0

Kandidati për të mar rë kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit nuk e ka ndalur nismën e tij për të rrëzuar Armand Dukën nga froni. Deklaratën që bëri në fund të procesit të votimeve “do ta çoj deri në KAS”, Bashkim Fino e ka bërë tashmë fakt.

I kontaktuar nga “Panorama Sport”, kandidati për kreun e FSHF-së, ka pranuar kërkesën për gjykim në Lozanë për të nxjerrë të pavlefshme punimet e Asamblesë Zgjedhore të datës 7 shkurt. Fino deklaron se lufta e tij për shoqatat e parregullta vijon dhe se është në pritje të vendimit që do të merret, e më pas kjo çështje mund të dërgohet në Komisionin e Etikës në FIFA.

A e keni dërguar çështjen e Asamblesë Zgjedhore të FSHF-së në KAS?

Po, e kemi dërguar.

Cili është pretendimi juaj?

Me anë të një studioje ligjore shumë të mirë, e kemi dërguar në KAS për të kërkuar pavlefshmërinë e Asamblesë ku votuan Shoqatat e parregullta dhe anëtarë, të cilët nuk i shërbenin një klubi, por ishin nga rrethe të tjera. Kjo është e gjitha.

A ka pasur shkelje të tjera, të cilat ju i keni depozituar në kërkesë?

Natyrisht që ka, por tashmë është çështje e avokatëve.

//www.panorama.com.al/sport

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej