Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Duhet të lëçisni

PDIU: Kryeministri nuk i shpëton dot Çamërisë me “efkaristo” dhe “ejvallah”

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet i ka bërë thirrje policisë të lirojë menjëhërë 26 protestuesit, të cilët sot tubuan për interesin kombëtar të Shqipërisë. Përmes një...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën është fundi i palavdishëm imbështetjes ndërkombëtarendajliderit global”! Meqenëse Edin nuk e takoi as kryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU, atëherë aitakoinë Berlin kryetarin e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballën :). Tani është radha jonë për ta flakur tej këtë karikaturë të shëmtuar politike!

Nga Aleksandër Biberaj

Të dashur miq,

Refuzimi i kancelares Angela Merkel për të takuar Edi Ramën në Berlin, i shoqëruar kjo edhe me refuzimin e drejtuesve të Bundestagut Gjerman dhe i drejtuesve politikë të maxhorancës CDU/CSU, ishte një përplasje dere në fytyrë për krye-mashtruesin e Shqipërisë, i cili u përpoq prej 7 vitesh që t’i hedhë hi syve ndërkombëtarëve duke i mashtruar për reformat në Shqipëri, ndërkohë që këtu bënte të kundërtën. Mbyllja e derës nga gjermanët është në fakt mbyllje dere nga Bashkimi Europian dhe politika ndërkombëtare. Refuzimi gjerman bën nul moralisht edhe mandatin e drejtuesit të radhës të OSBE-së, të cilin ndonëse e kishte dhuratë nga qeverisja e PD-së, me imazhin ndërkombëtar që ka krujuar Edi Rama, s’arriti ta përdorë në asnjë rast, pasi as Llukashenko nuk e pranoi si negociator për të zgjidhur krizën politike në Bjellorusi. Edi Rama është sot në sytë e ndërkombëtarëve aliazhi i një kryeministri që vjedh zgjedhjet me bandat për të mbajtur pushtetin dhe përdor pushtetin politik, administrativ, mediatik dhe mafioz për të vjedhur zgjedhjet, i një pokitikani që solli krimin në parlament, që shkriu Gjykatën Kushtetuese dhe atë të Lartë dhe gjykatat e tjera që të mos ketë kush t’a gjykojë, i një simboli të korrupsionit që e shndërroi vendin e vet në Kolumbinë dhe Meksikën e Europës, i një autokrati të pa aftë dhe profan që e keq përdori pandeminë për pushtetin dhe pasurimin e tij dhe të klikës së tij, i një politikani me mantalitet dhe psikologji tipike moniste/komuniste që zhvilloi votime vendore moniste në vitin 2019, i një megallomani që s’i mjaftoi shkatërrimi i Shqipërisë por u fut në pazare të ndyra anti-shqiptare në Ballkan me sllavët për të ndarë dhe copëtuar Kosovën. As nuk bëhet fjalë me që në të marrim ftesën për hapjen e negociatave me këtë kryeministër karagjoz dhe të papërgjegjshëm, me këtë parlament ilegjitim të mbushur me karnavale, dhe me këtë qeveri matrioshkash/kukullash ruse. Tani që ndërkombëtarët i kanë hequr vizën “liderit global” na mbetet ne shqiptarëve që ta flakim tej këtë karikaturë të shëmtuar politike që e katandisi Shqipërinë si mos më keq! Ora e së vërtetës, ora e fitores po afron!

Më shumë shkrime

E Freskët taze

PDIU: Kryeministri nuk i shpëton dot Çamërisë me “efkaristo” dhe “ejvallah”

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet i ka bërë thirrje policisë të lirojë menjëhërë 26 protestuesit, të cilët sot tubuan për interesin kombëtar të Shqipërisë. Përmes një...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

Edita Tahiri: Nëse diplomacia tenton ta mbyll Çështjen Çame, atëherë hapet në protesta siç ndodhi sot

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar lidhur me protestën e mbajtur ditën e sotme nga Partia Drejtësi Integrim dhe...