Reagon Saimir Taullau: Makinën e kam blerë 3 milionë lekë. Kam dhe një stan delesh pa deklaruar

Duhet të lëçisni

Vritet biznesmeni i fuqishëm në San Torini, autorët e djegin të gjallë në dhomën e hotelit

Një nga biznesmenët e njohur në fushën e hotelerisë në San Torini është gjetur i vdekur ditën e sotme. Biznesmeni u gjet i djegur...

Aksident i rëndë, makina përplas çiklomotorrin në Fushë Krujë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën rurale Fushë Krujë-Mazhë, ku një makinë ka goditur një ciklomotorr. Drejtuesi Besnik Masha është plagosur rëndë...

Meta letër Manastirliut për situatën e COVID-19: Fusni testet e shpejta e hapni spitalet rajonale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një letër ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,  për situatën e koronavirusit në vend. Propozimet që  duhet...

Basha mesazh ngushëllimi për Beqir Arifajn: Punoi për Shqipërinë e zhvilluar e demokratike

Lideri i opozitës Lulzim Basha, ka reaguar me një mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të ish-kryetarit të Bashkisë Pukë, Beqir Arifaj, për shkak...

Saimir Taullau, biznesmeni i njohur nga Lushnja, i cili tashmë është subjekt i hetimit pasuror të OFL-së ka folur për herë të parë për mediat.
Taullau mohon të ketë kryer shkelje të ligjit, dhe akuzon policinë e shtetit se i krijon shqetësime të kota atij, dhe familjes së tij. Taullau tha se makinën që i kanë sekuestruar disa ditë më parë, e ka blerë për 3 milion lekë të vjetra. Ai tha se pronat i ka me qira nga shteti dhe vëllezërit e tij, të cilët kanë shitur një tokë buzë autostradës për mbi 3 milionë euro.
Pjesë nga deklarata e Taullaut:
Kjo makinë është blerë rreth një vit e gjysmë më parë, 3 milion lekë të vjetra, te kthesa e Çermës. Nuk ka lidhje me makinë të blinduar, është “Nisan”. Policia po bën punën e vetë, po ça është kjo po na vjen zorr të dalim. Pastaj kam vajt kam takuar formularin, më erdhën tre përfaqësues të OFL-së. Nga ajo që unë jam dënuar me 3 vjet e 8 muaj burg, për trafik narkotikësh, prandaj kanë ardh. Unë i kam të gjitha brenda ligjit, nuk kam asnjë problem. Kam një pronë që ia kam marrë me qira vëllezërve të mi. Ata kanë shitur edhe një tokë 3 milion e gjysmë euro me kontratë me të gjitha. Ia kanë blerë një fondacioni amerikan dhe ia kanë shitur një biznesi tjetër, nëpërmjet bankave kanë kaluar paratë.
Kemi dhe një stan delesh, i kam thënë avokatit nuk kam deklaruar hangarin, se mos na sjellin probleme. Jam i hapur deri në fund, nuk kam probleme me ligjin. Një problem që më vranë vëllain, ai vëlla u vra në vend, unë s’kam patur lidhje me njeri. Tokat i kam marrë me qira, ia paguaj shtetit. Punëtorët të gjithë i kam të siguruar. Nuk e di ça lloj shoë bën policia me familjen time. Shteti po ha bukë me taksat e mija, se po ia paguaj taksat shtetit kokërr më kokër. I kam deklaruar ça më kanë thënë. Do të mbajmë makinë, se për ça, e di shteti. Ça thonë kam në Greqi, në Itali, po le ti gjejnë. O shteti, o gazetaria bëjnë show.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Vritet biznesmeni i fuqishëm në San Torini, autorët e djegin të gjallë në dhomën e hotelit

Një nga biznesmenët e njohur në fushën e hotelerisë në San Torini është gjetur i vdekur ditën e sotme. Biznesmeni u gjet i djegur...

Aksident i rëndë, makina përplas çiklomotorrin në Fushë Krujë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën rurale Fushë Krujë-Mazhë, ku një makinë ka goditur një ciklomotorr. Drejtuesi Besnik Masha është plagosur rëndë...

Meta letër Manastirliut për situatën e COVID-19: Fusni testet e shpejta e hapni spitalet rajonale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një letër ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,  për situatën e koronavirusit në vend. Propozimet që  duhet...

Basha mesazh ngushëllimi për Beqir Arifajn: Punoi për Shqipërinë e zhvilluar e demokratike

Lideri i opozitës Lulzim Basha, ka reaguar me një mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të ish-kryetarit të Bashkisë Pukë, Beqir Arifaj, për shkak...

Vrasja e shkencëtarit iranian, ministri i Jashtëm drejton gishtin nga Izraeli

Ministri i Jashtëm iranian është shprehur se armiku i Iranit, Izraeli ka të ngjarë të ketë qenë i përfshirë në vrasjen e shkencëtarit të...