Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama publikon hartën e Kosovën si pjesë të Serbisë, gafa bën jehonë në mediat kosovare

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama ka poztuar një video mëngjesin e sotëm në të cilën Kosova shihej në hartë si pjesë e Serbisë.

Video e Ramës ilustronte furnizimin 24 orë me ujë të të gjitha zonave të vendit, mirëpo duket se harta e përdorur ka qenë e vjetër, ndërsa neglizhenca nga ana e tij ka qenë mjaft e madhe.

Gafa ka bërë jehonë dhe në mediat kosovare, dhe pas të paktën 4 orësh, Rama është detyruar që të fshijë videon, dhe e ka zëvendësuar atë me një tjetër.

Më poshtë shihet dhe postimi i përditësuar në profilin e Ramës:

Një nga reagimet më të ashpra ka qënë ai i deputetit të LDK-së Arben Gashi i cili tha se Ramës nuk i falen gabime të tilla. “Nuk i falet edhe nëse është e paqëllimshme që kryeministri i Shqipërisë me bë asi gabime”, tha ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej