Rama pranë oxhakut në Dibër, komentuesi i kujton naftëtarët e Ballshit: I kanë fëmijët pa bukë

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet në Dibër ku përuroi hapjen e Rrugës së Arbit, në rrjetet sociale ka postua një foto, të cilën shfaqet pranë oxhakut.

Ndërkohë, një komentues i kujton kreut të qeverisë naftëtarët e Ballkshit, duke i thënë se i kanë fëmijët pa bukë. Qyteti i kërkon kryeministrit të mos merret me reklama rrugësh, por të mendojë për ta. Ndërkohë, Rama i është përgjigjur, duke thënë se uzina është e privatizuar.

Komentuesi: Shiko zjarrin e Mallakastrës ku punonjësit e uzinës në Ballsh i kanë fëmijët pa bukë lëri reklamat me rruge te pa përfunduar

Edi Rama: Kene kohe te sistemohen ne pune te tjera, pikërisht që ne ndërkohe të mos i kenë fëmijët pa buke siç thua ti, sepse uzina është e privatizuar nuk është aset shtetëror dhe tërë investitorët e mundshëm që kemi sjellë e konsiderojnë pa interes, për shkak të teknologjisë së vjetër e të degradimit në shume vite! Sa për reklamat po risqaroj se këtu nuk bëhen reklama, po jepen informacione për të gjithë ata që dëshirojnë t’u marrin këto informacione dhe rruga është e hapur, shkurton 2 orë e gjysëm kohen e lëvizjes mes Tiranes e Dibrës kështu siç është, ndërkohe që me përfundimin e Tunelit te Murrizit do ta shkurtojë edhe 30 minuta të tjera

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...