Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama merr avionin personal të Erdoganit, pamja e re me ngjyrat kuqezi

Nga 27-shi 0

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama duke se dita ditës po forcon raportet e tij me Presidentin turk, Reçep Tayyib Erdogan.
Sëfundmi, qeveria turke ka vendosur që t’i japë qeverisë shqiptare në përdorim avionin e përdorur shpesh edhe nga vetë Erdogani deri një vit më parë.
Raportohet se ai është në pronësi të qeverisë turke i është dhënë qeverisë shqiptare, gjithashtu duke ndërruar dhe ngjyrat nga bardh e kuq të flamurit turk në kuqezi.
Avioni është marrë nga qeveria turke në vitin 2005 dhe është përdorur nga vetë Erdogani deri sa ai mori dhuratë nga familja mbretërore e Katarit një avion luksoz “Boeing 747” duke bërë që të mos përdorë më avionin më të vogël “Airbus A319”, i cili sëfundmi i kalon Shqipërisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej