Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama e pezullon nga detyra, Malaj: E kam më të lehtë të përballem ligjërisht me abuzuesit dhe shpifësit

Nga Ejona 0

Pas vendimit të qeverisë për pezullimin e tij si anëtarë i Këshillit Mbikqyrës në Bankën e Shqipërisë ka reaguar menjëherë eksperti i ekonomisë Arben Malaj.

Në një postim në rrjetet sociale Malaj shkruan se tashmë nuk e ndalon asgjë të përballet ligjërisht dhe publikisht me shpifsat edhe abuzuesit.

“Tani do ta kem më të lehtë të përballem publikisht dhe ligjërisht me shpifsit dhe abuzuesit me pushtetin. Falenderoj të gjithë ata që më kanë mbështetur dhe inspiruar që vendit tim ta shërbej me dashuri, profesionalizëm dhe imtegritet. Sfidat më të paaftet dhe shpifsit i kam fituar përherë moralisht dhe ligjërisht. Asnjë karrike ministrore apo partiake nuk më ka penguar në angazhimet e mia profesionale, shkencore dhe politike. Ju falenderoj!”- shkruan Arben Malaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej