- Advertisement -

TAG

Arben Malaj

Raporti i DASH për Shqipërinë, Malaj: Qeveria Rama është në një dështim të suksesshëm

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj komentoi në ABC-ja e mëngjesit, raportin e DASH i cili e konsideron Shqipërinë vendin më të korruptuar në rajon. Sipas...

Arben Malaj: Borxhi më i lartë se 80%, nuk kemi statistikat reale për ta llogaritur saktësisht (film)

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, këtë të mërkurë në një intervistë për Abc e Mëngjesit ka komentuar lëvizjen më të fundit të qeverisë...

E diela pa makina/ Malaj: Nuk mund ta konceptoj, penalizon bizneset e turizmit

Ish- deputeti i PS dhe eksperti i ekonomisë, Arben Malaj në një intervistë të dhënë ka thënë se nuk mund të konceptojë dot një...

Ish-ministri i Financave: Shumë shqiptarë do të braktisin vendin

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka deklaruar se në qoftë se do kemi rënie të madhe ekonomike, shumë shqiptarë do tentojnë ta braktisin vendin. Në...

Rrëfimi ndryshe i Arben Malajt: Kam punuar që 15 vjeç, në shkollë shkoja natën (film)

Në një intervistë për “Abc-ja e mëngjesit”, Arben Malaj, ish ministri i Financave bëri një rrëfim ndryshe. Malaj komentoi librin e tij “Rrugëtimi”, ndërsa tha...

Malaj- Ahmetajt: Nëse e bëni duke rritur borxhin atëhere është grabitje

Ish- deputeti i PS, Arben Malaj i është përgjigjur ministrit Ahmetaj lidhur me debatin për pensionet si dhe me premtimin e këtij të fundit...

Ish-ministri i financave: Kohëzgjatja e krizës mund të sjellë pasoja më të rënda ekonomike

Ish-ministri i financave, Arben Malaj ka deklaruar se masat e marra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirus që deri më ka shënuar 89 të...

1.15 miliardë euro në Konferencën e Donatorëve/ Ekspertët: Kujdes, shumica është borxh (film)

Shqipëria pret të marrë 1 miliard e 150 milionë euro për rindërtimin. Ekspertët i kërkojnë qeverisë transparencë për fondet e përfituara në Konferencën e...

“Shqipëria do i paguajë 110 milionë Euro Becchettit vetëm për SMS-të kërcënuese të Ramës dhe Veliajt”

Ish ministri i Financave, Arben Malaj bëri mbrëmjen e djeshme deklarata të forta në studion e emisionit Opinion. Ai tha se Shqipëria duhet të...

Malaj-Ramës: E ke personale me mua që nga 2001, isha kundër kandidaturës për kryetar bashkie

Anëtari i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj rithekson qëndrimin e tij në lidhje me kreun e qeverisë, Edi Rama i cili...

Latest news

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmon: Koronavirusi mund të shpërndahet edhe nga ajri

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve kanë pranuar për herë të parë që koronavirusi mund të shpërndahet edhe përmes ajrit. Më parë kjo agjenci kishte...

700 mijë euro kanabis nga Spanja në Greqi, shqiptari kapet kur po e dorëzonte

Një 63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar u arrestuan dje në mesditë nga oficerët e policisë së Atikës, si anëtarë të një organizate kriminale...
- Advertisement -