Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama: E djeshmja ishte një xhiro në boshllëkun e dëshpërimit (film)

Nga Klodiana 0

“E djeshmja ishte një xhiro në boshllëkun e dëshpërimit të atyre që janë vet përjashtuar nga zgjedhjet që shkaktoi jo pak shqetësim”, e ka cilësuar kryeministri Edi Rama, protestën e opozitës së bashkuar.

Në një konferencë për shtyp, Rama kometoi marshimin dhe protestën e opozitës si dhe vijimin e përpjekjeve për dialog me të vetëpërjashtuarit nga zgjedhjet.

“Manifestimi i djeshëm ishte i dhunshëm, mua nuk më impresionon fakti që dje ra numri i bombave molotov dhe ndryshoi formula me zjarr mbi institucionet, sepse goditjet e djeshme përsëri rrezikuan jetën e uniformave blu, krijuan disa plagë dhe mbi të gjitha e djeshmja ishte një xhiro në boshllëkun e dëshpërimit të atyre që janë vet përjashtuar nga zgjedhjet që shkaktoi jo pak shqetësim dhe krijoi jo pak ankth për banorët, në gjithë trajektoren e marshimit absurd që u zhvillua gjatë ditës së djeshme”, tha Rama në një konferencë për mediat.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/291458508467013/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej