Qytetarët shembin gardhin e Veliajt te liqeni

Duhet të lëçisni

Biberaj dënon gjuhën e Ramës ndaj Francës: Nuk e kam parë ndonjëherë në jetën time aq rëndë (Film)

Aleksandër Biberaj, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD ka dënuar gjuhën e ashpër të kryeministrit Edi Rama për Francën lidhur me çështjen e vaksinimit. I...

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoro Nrekiq. Mësohet se në pranga kanë rënë edhe katër punonjës të tjerë të administratës. Bëhet me dije se...

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, zbulohet sms-ja

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe. Raportohet se avokati i Shullazit është kërcënuar me sms. Rasti është denoncuar nga vetë ai në policinë e...

Pandemia, 5,172 raste aktive me koronavirus në Kosovë

5,172 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është...

Aktivistë të shoqërisë civile kërkojnë të ndalin punimet për ndërtimin e një parku lojrash tek zona e Liqenit Artificial

liqeni 2Aktivistë të shoqërisë civile kanë shembur rrethimin tek liqeni Artificial, atje ku bashkia Tiranë ka nisur ndërtimin e një parku lojrash për fëmijë. Bashkia ka nisur një ditë më parë prerjen e pemëve në parkun e  Liqenit për të nisur më pas me ndërtimine planifikuar nga bashkia.

parku_ndertimi_rrethimi2_19431Por aktivistë të shoqërisë civile kanë reaguar menjëherë kundër ndërtimit në parkune liqenit dhe ata thanë se nuk do të lejojnë dëmtimin e Parkut të lojrave në zonën e Liqenit Artificial.

Një ditë më parë, kryetari i Bashkisë së Tiranës thaë se në atë zonë do të ngrihet një park lojërash për fëmijë duke garantuar se ky projekt nuk do të shoqërohet me prerje pemësh, përkundrazi planifikohet mbjellja e 3 mijë pemëve të reja. Megjtihatë punimet kanë nisur pikërisht me prerje pemësh.

parku_ndertimi_rrethimi1_19430Një ditë më parë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, lajmëroi se po punohet te Parku i Liqenit për ndryshime konstante për çdo ditë dhe në çdo orë.  “Në fare pak kohë, e kemi transformuar Parkun e Liqenit në një hapësirë fantastike për qytetin! Nëse do lejohemi të punojmë, do bëjmë edhe më shumë ashtu siç e kemi nisur mbarë në të gjithë qytetin!‪#‎Bashke”, shkruan Veliaj në facebook.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Biberaj dënon gjuhën e Ramës ndaj Francës: Nuk e kam parë ndonjëherë në jetën time aq rëndë (Film)

Aleksandër Biberaj, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD ka dënuar gjuhën e ashpër të kryeministrit Edi Rama për Francën lidhur me çështjen e vaksinimit. I...

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoro Nrekiq. Mësohet se në pranga kanë rënë edhe katër punonjës të tjerë të administratës. Bëhet me dije se...

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, zbulohet sms-ja

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe. Raportohet se avokati i Shullazit është kërcënuar me sms. Rasti është denoncuar nga vetë ai në policinë e...

Pandemia, 5,172 raste aktive me koronavirus në Kosovë

5,172 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është...

Mitsotakis merr dozën e dytë të vaksinës

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka marrë dozën e dytë të vaksinës, mëngjesin e kësaj të hëne. Kryeministri u vaksinua në spitalin “Attikon” pak pas orës...