Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Publikohen SMS-të/ Kryebashkiaku-punonjësve: Sillni nga 4 veta në miting

Nga Klodiana 0

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji, ka publikuar mesazhet ku kryetari i Bashkisë në Maliq, Gëzim Topçiu, i cili kërkon mandatin e 6-të, u kërkon pjesëmarrësve, kryesisht punonjës administrate, të sigurojnë nga 4 vetë për familje në mitingun e Edi Ramës, duke i kërcënuar me vendin e punës.

Gjithashtu Salianji ka publikuar dhe një video nga mitingu, ku dhe pse janë detyruar të vijnë, sërish ka karrige bosh.

“Shëtitjet poshteruese të Ramës me administratën vijojnë si eskursione në çdo vënd!Takimi i tanishëm në Maliq i mbushur me autobuzë nga administrata e gjithë qarkut Korçë, per pak videot nga cdo zone ku po mblidhen!Ndërkohë kryetari i bashkisë që kêrkon mandatin e gjashtë kërcënon punonjësit e administratës me vendin e punês nese nuk sjellin 4 persona! Njësoj sic kercenon 1600 familjet me ndihmë ekonomike, njesoj si kercenohen bizneset me gjoba dhe familjaret me buken e gojës”,-shkruan Salianji.

mesazhe1mesazhe1mesazhe

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej