Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pse Komisioni i Venecias anuloi seancën për “Anti-shpifjen” dhe Kushtetuesen?

Nga 27.al 0

Më 20 dhe 21 Mars ishte parashikuar që Komisioni i Venecias të  bënte shqyrtimet në lidhje me dy çështje për të cilat i është kërkuar opinion, ai për Gjykatën Kushtetuese dhe paketa “anti -shpifje”.

Bëhet me dije se Venecia i ka shtyrë shyrtimet në një afat të pacaktuar dhe shkak raportohet se është frika nga koronavirusi, epidemia që është përhapur në mbi 45 shtete të botës duke shkaktuar me mijëra viktima.

Në këtë sesion Komisioni i Venecias do të publikonte dy raporte për Shqipërinë, mbi emërimet e gjyqtarëve në Gjykatën Kushtetuese dhe për paketën ligjore anti-shpifje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej