Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

PS mbledh 55 firma/ Depoziton nesër kërkesën në parlament për shkarkimin e presidentit Meta

Nga Ejona 0

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste vijon procedurat për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës.

Mësohet se sot janë mbledhur 55 firma për kërkesën e shkarkimit që pritet të depozitohet në Parlament gjatë paradites së nesërme.

Për kërkesën e shkarkimit mjaftojnë 35 firma që ajo të depozitohet në Parlament, por socialistëve u janë bashkuar edhe disa deputetë që kanë marrë mandatet pas largimit të PD dhe LSI.

Kujtojmë se gjatë seancës plenare të ditës së sotme në Parlament u miratua me 100 vota rezoluta ku dënohej vendimi i Metës për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej