Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protesta e Natalie Portman, pelerinë me emrat e regjisoreve të përjashtuara nga Oscar

Nga Klodiana 0

Në tapetin e kuq të çmimeve Oscar, Natalie Portman  ka nderuar femrat regjisore të zhgënjyera nga Academy Awards e këtij edicioni.

Pelerina që Portman mbante mbi fustan, kishte të qëndisur me fije ari në bordurën e saj emrat e regjisoreve që nuk u morën fare në konsideratë këtë vit në nomination, si Greta Gerwig (“Piccole Donne”), Lorene Scafaria (“Le ragazze di Wall Street”), Lulu Wang (“The Farewell”), Alma Har’el (“Honey Boy”), Marielle Stiles Heller (“Un amico straordinario”), Melina Matsoukas (“Queen & Slim”), Mati Diop (“Atlantics”) e Céline Sciamma (“Ritratto della giovane in fiamme”).

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej