Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Prishja e fidanishtes, “rebelohen” studentët dhe pedagogët e UBT (film)

Nga Klodiana 0

Lidhur me projektin e prishjes së fidanishtes të korpusit, të cilën bashkia ka planifikuar ta kthejnë në shkollë të integruar për komunitetin që jetën në zonën e Kodër Kamzës, ka pasur sërish përplasje mes studentëve dhe policisë.

Përfaqësuesit nga rradhët e Universitet kanë nisur protestat dhe prej ditës së djeshme, ata kanë bojkotuar mësimin duke paralajmëruar përshkallëzim të mëtejshëm.

Këtë të martë, studentët kanë tentuar të çajnë rrethimin e fidanishtes e cila do prishet dhe në vend të saj do të ngrihet nja shkollë nëntëvjeçare dhe e mesme. Bashkia ka pohuar se kjo pronë nuk është e universitetit.

Studentët paralajmërojnë që do ketë një përshkallëzim të protestës duke vazhduar me marshim drejt Bashkisë.

Protesta e studenteve te UBT

Publiée par Fax Web sur Mardi 9 avril 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej