Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Presidentja e zgjedhur e KE: Zhgënjyese! Sot nuk ka shenja për zgjerimin e BE-së

Nga Ejona 0

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen shprehet se është zhgënjyese dhe ndjen keqardhje për shtyrjen e zgjerimit të BE-së.

Sipas der Leyen, sot nuk ka shenja që të këtë vendim për zgjerimin e BE-së.

Reagimi i der Leyen vjen pas mbledhjes në Bruksel të Këshillit Europian ku temë kryesore diskutimi janë Brexit, negociatat dhe Turqia.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej