Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Presidentja e KE-së organizon konferencë donatorësh për të ndihmuar Shqipërinë

Nga Ejona 0

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, bëri të ditur se BE do të organizojë një konferencë donatorësh për të ndihmuar Shqipërinë.

“Sapo fola me kryeministrin shqiptar dhe e informova se Komisioni i BE do të japë 15 milionë euro për mbështetje të menjëhershme për popullin shqiptar. Për më tej, BE do të organizojë një konferencë donatorësh për të ndihmuar Shqipërinë me rindërtimin.

Kam respekt për popullin shqiptar, të cilët mbetën të qartën pavarësisht rrethanave. Dua që ata ta dinë se BE është në krahun e tyre me solidaritet dhe veprim”, shkruan ajo.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej