Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Presidenti Meta tregon darkën sekrete me Ramën. Ai e dinte prej ditësh që do anulloja zgjedhjet (live)

Nga Media 0

Në një konferencë për gazetarët, presidenti i vendit Ilir Meta është shprehur se nuk i gjykon të arsyeshme procedurat për shkarkimin e tij nga detyra pas firmosjes së dekretit për shtyrjen e zgjedhjeve.

Meta është shprehur se ja kishte thënë Ramës para 10 ditësh vendimin e tij, ndërsa është shprehur se është habituar me reagimin e tij, pas bërjes publike të vendimit.

“Nga e dinte zoti Rama? Kam pasur edhe disa darka sekrete, e fundit para 10 ditëve, ku kemi biseduar ku ai e di shumë mirë se sa i shqetësuar jam unë për këtë situatë.

Dhe i takonte atij si kryeministër të kërkonte shtyrjen e një tjetër date zgjedjore

Unë që më 24 maj kam shprehur dakordësinë tim, pasi dakordësinë e palëve për të shfuqizuar  datën 30 qershor dhe për të gjetur një datë tjetër.

Për fat të keq ky institim im nuk ka funksionuar.

Dhe ai ka qenë i prerë që nuk e shtynte 30 qershorin.

E vërteta është që kam bërë një përpjekje edhe me zotin Ruçin, por ai ka qenë duke udhëtuar drejt Tepelenës. Kjo ka qenë i gjithë historia, se pse Rama nuk ka qenë i surprizuar nga vendimi im.

Unë jam i surprizuar nga reagimi i tij pas deklaratës time.”, tha Meta.

LIVE – Deklaratë për shtyp

Publiée par Ilir Meta sur Mardi 11 juin 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej