Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Presidenti Meta fton në takim urgjent edhe Këshillin e Ambasadorëve

Nga Klodiana 0

Presidenti Ilir Meta ftoi ditën e sotme në një takim liderin e opozitës Lulzim Basha, bashkë me të gjithë kryetarët e partive aleate me PD-në.

Në ftesën e tij, Meta shprehet se vendi ndodhet në një situatë dramatike, dhe se takimi duhej zhvilluar sa më shpejt, mundësisht para datës 20 nëntor.

Presidenti Meta pritet të ftojë javën e ardhshme për një takim Këshillin e Ambasadorëve shqiptarë, për ti informuar këta të fundit për situatën e rëndë të funksionimit të shtetit ligjor, që sipas presidentit, rrezikon izolimin e vendit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej