Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Prekëse/ Aktori Neritan Liçaj shpërthen në lot për shembjen e Teatrit Kombëtar (film)

Nga Ejona 0

Që në orët e para të mëngjesit të sotëm, forca të shumta policore kanë rrethuar godinën e Teatrin Kombëtar me qëllim shembjen e tij.

Artistë, aktivistë të shoqërisë civile e qytetarë janë përplasur me forcat e rendit pasi nuk pranuan që të largohen nga hyrja e teatrit.

Ndërkohë një moment prekës është siguruar nga politiko.al kur aktori Neritan Liçaj, një ndër mbështetësit dhe kritikët më në zë kundër projektit të shembjes së Teatrit Kombëtar ka shpërthyer në lot.

Video/ Momenti prekës, aktori Neritan Liçaj ‘shpërthen’ në lot kundër shembjes së Tetarit Kombëtar

Video/ Momenti prekës, aktori Neritan Liçaj ‘shpërthen’ në lot kundër shembjes së Tetarit Kombëtar

Publiée par Politiko.al sur Mercredi 24 juillet 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej