Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Politikani i CDU-së thirrje të rinjve: Ndihmojeni Lulzim Bashën të bëhet kryeministri i ri i Shqipërisë (film)

Nga Ejona 0

Kryetari i forumit rinor të CDU-së, Tilman Kuban u bëri thirrje të rinjve të mbështesin kreun e opozitës, Lulzim Basha që të bëhet sa më shpejt kryeministri i vendit.

Gjatë fjalës së tij në organizimin e Partisë Demokratike për të rinjtë, Kuban tha se me Bashën kryeministër Shqipëria do të hapë një kapitull të ri në Europë.

“Ndihmojeni Lulzim Bashën të bëhet kryeministri i ri i Shqipërisë, sa më shpejt të jetë e mundur. Dhe më pas të nisim si miq një kapitull në Europë”, u shpreh politikani gjerman.

Sipas Kuban, Gjermania do të jetë mbështetësja e madhe e Shqipërisë dhe CDU mbështetese e PD-së.

PD shpall alternativen per Rinine. Kreu i PD Lulzim Basha, bashkebisedim me rinine me pjesemarrjen edhe te kreut te forumit rinor te CDU.

PD shpall alternativen per Rinine. Kreu i PD Lulzim Basha, bashkebisedim me rinine me pjesemarrjen edhe te kreut te forumit rinor te CDU.

Publiée par SYRI.net sur Jeudi 31 octobre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej