Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Policia dhunon deputetët e opozitës, ja kush e urdhëroi sulmin

Nga Klodiana 0

Banorët e zonës së “Astirit” kanë filuar për të 19 ditë protestën e tyre, në kundërshtim të prishjes së banesave dhe bizneseve të tyre, që preken nga projekti i “Unazës së Madhe”, pa u dëmshpërblyer në masë 100%.

Gjatë protestës së ditës së sotme ka pasur persona të dhunuar nga policia, po ashtu dhe efektivë policie të lënduar.

Ndërkohë bëhet e ditur se janë dhunuar dhe deputetët e opozitës, të cilët ishin të pranishëm mbrëmjen e sotme në krah të qytetarëve.

Deputetët Flamur Noka, Endrit Brahimllari, Floida Kërpaçi janë përplasur dhe shtyrë me dhunë nga forcat e policisë të pranishme në protestë.

Dhuna ndaj deputetëve të opozitës është ushtruar pas urdhrit të NënDrejtorit të policisë Xhovalin Loci.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej