Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Policia bllokon 4 automjete luksoze, pronarët janë “të fortët e Vlorës”

Nga Ejona 0

Ditën e sotme, Policia e Vlorës ka bllokuar katër makina luksoze që janë në pronësi të të fortëve të Vlorës.
Po vijojnë kontrollet e makinave luksoze pa dokumente, të vjedhura apo me ndërhyrje në numrin e shasisë, sipas paketës “Anti-KÇK” dhe në Vlorë deri tani janë 400 kontrolle automjetesh.
Pas verifikimit të kontrollit që bëhët, makinat që nuk kanë probleme u kthehen pronarëve.
Kurse për makinat me probleme, pas bllokimit po vijon procedura për verifikimin e tyre, ku të dhënat do të kalojnë në filtër edhe nga OFL.
Drejtuesit e mjeteve janë të detyruar që në momentin që ndalohen të plotësojnë një formular ku deklarojnë të ardhurat me të cilat kanë blerë makinën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej