Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Po ti ku punon?”, Rama ngelet pa fjalë nga përgjigja e hidhur e vëllait të Sajmir Grekut

Nga Ejona 0

Tashmë siç e ka bërë zakon kryeministri Edi Rama së bashku me një kamerën e ERTV viziton familjet e prekura nga tërmeti.

Së fundmi kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ishte në familjen Greku e cila humbi 3 anëtarë nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

I pranishëm në banesën sociale në Shkozë ku kjo familje është strehuar ishte edhe vëllai i të ndjerit Sajmir Grekut, Dorjan Greku i cili u pyet nga kryeministri Rama se ku punon, por përgjigja e tij e stepi disi kryesocialistin.

Rama: Ti ku punon?

Greku: Jam pa punë!

“Gjejini një punë djalit”– i drejtohet Rama shoqërusve të tij.

“Ka qenë në Francë”, ndërhyri Veliaj, për të qetësuar kreun e ekzekutivit dhe për të justifikuar rastin e papunësisë së të riut.

Rama: Na thuaj kur të jesh gati dhe ne jemi gati të të ndihmojmë…

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🏿🇦🇱Tiranë, Shkozë – Vizitë në familjen Grekuhttps://e-albania.al/dhuro/

Publiée par Edi Rama sur Mardi 10 décembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej