Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Me plis në kokë dhe me flamurin shqiptar, ja si i festuan Pashkët Arbëreshët e Italisë (foto)

Nga Skenderi 0

Arbëreshët e Italisë, kanë festuar në mënyrë të veçantë festën e Pashkëve. Burra, gra dhe fëmijë kanë parakaluar në Horën e Arbëreshëve të veshur me kostume tradicionale, madje ata kanë vendosur plis në kokë  dhe mbanin në duar flamurin  shqiptar.

Festimi i tyre i veçantë dhe parada për  festën e Pashkëve ka tërhequr vëmendjen e shumë mediave.

Më poshtë do të shikoni fotografitë e realizuara gjatë paradës së Arbëreshëve në Itali.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej