Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Plas sherri në zyrat e Postës Shqiptare, drejtori përplaset me ish-punonjësin

Nga Ejona 0

Ditën e djeshme një konflikt ka ndodhur në zyrën postare të Vlorës ku një ish-punonjës është konfliktuar me drejtorin e Postës Vullnet Bilbilaj.
Mësohet se konflikti ka shkuar deri në përplasje fizike me njëri-tjetrin dhe raportohet se përplasja ka ndodhur për motive banale. Shtetasi F.M është dëmtuar në dorë.
Policia është njoftuar nga punonjësit pasi kanë dëgjuar debatin dhe e kanë shoqëruar shtetasin F.M dhe drejtorin e postës Vullnet Bilbili në komisiarat.
Pas marrjes në pyetje policia ka lënë të lirë drejtorin, ndërsa ka nisur ndjekje për ish-punonjësin me motivin e përndjekjes dhe kërcenimit.
Mësohet gjithashtu se shkak i sherrit ka qenë ndërprerja e mardhënieve të punës me F.M. Ky i fundit pretendon të jetë hequr nga puna pa asnjë shkak.
Vullnet Bilbili është njëkohesisht sekretar i Partise Socialiste Dega Vlorë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej